
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09331
Ext.Price$0.09331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09331 | $0.09331 |
| 10 | $0.09101 | $0.91010 |
| 50 | $0.08997 | $4.49850 |
| 100 | $0.08895 | $8.89500 |
